این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مزایای زبان ترکی استانبولی

آیا دوست دارید به ترکیه کشوری توریستی و زیبا سفر کنید و  با مردم ترک زبان همانند هم زبان خود صحبت کنید  و یا اینکه با توجه به هزینه های گزاف تحصیل در کشور های اروپایی و  آمریکایی، به تحصیل در بهترین دانشگاه این کشور که بسیار هم مقرون به صرفه می باشند فکر کرده اید؟ آیا دوست دارید به جای زبان انگلیسی با زبان ترکی استانبولی که یاد گیری آن بسیار ساده تر از  زبان انگلیسی است  با بیشتر مردم دنیا ارتباط برقرار نمایید؟

معمولا یادگیری زبان انگلیسی برای اکثر افراد به علت گستردگی  و گرامر زیاد آن سخت می باشد اما خبر خوب این است که شما می توانید با یادگیری زبان ترکی استانبولی که یادگیری آن بسیار ساده وآسان است و می توانید در دو جلسه خواندن و نوشتن آن را به راحتی یاد بگیرید و با بیشتر مردم دنیا ارتباط برقرار نمایید  .زبان ترکی استانبولی یکی از زبان‌های شاخه جنوب غربی یا گروه اوغوز، 83 میلیون نفر در سراسر جهان به عنوان زبان نخست ویا دوم با آن سخن می گویند.زبان ترکی  استانبولی به عنوان سومین زبان زنده دنیا شناخته شده است،  که در تاریخ مه 1992 رسما از طریق همین موسسات به سازمان بین المللی یونسکو اعلام شده که زبان ترکی در کلیه ی دانشگاهها و دبیرستانهای اروپا و آمریکا جزو درسهای رسمی شود و این مسئله هم اکنون در کلیه ی دانشگاههای اروپا و دانشگاههای مطرح آمریکا اجرا شده و دومین زبانی است که در حال تهیه ی تافل مهندسی دانشگاهی برای آن هستند.کشورهای ترکی زبان شامل: ایران ، رومانی ، یونان ، آلمان ، نوروژ ، عراق و ... جمعیت بسیاری از ترکیه به اروپا و به ویژه آلمان مهاجرت می کنندکه این موجب تکلم  زبان ترکی استانبولی در آن منطقه می گردد و این اهمیت یادگیری زبان ترکی را نشان می دهد که شما میتوانید نه تنها  در کشور ترکیه بلکه در کشورهای ذکر شده نیز به راحتی با این زبان تحصیل و با مردم به راحتی ارتباط برقرار نمایید. همه انسان ها نیازمند به برقراری ارتباط با یکدیگر هستند،تا بتوانند احساسات و عقاید خود را بیان و انتقال دهند،پس همه ما به یادگیری زبان نیازمندیم. 

ویتگنشتاین، سخنان ارزشمند زیادی درمورد زبان از خودش به یادگار گذاشته است.این سخن، اشاره به رابطه‌ی مستقیم ادراک و زبان دارد. از آن‌جایی که ادراک ما از جهان باید از فیلتری به نام دایره‌ی واژگانی بگذرد، زبان‌ها و کلمه‌هایی که می‌دانیم، کاملاً می‌تواند روی ادراک و تفسیر ما از جهان موثر باشند.اگر ما به زبان متفاوتی صحبت کنیم، می‌توانیم به جهان از یک دید تازه بنگریم.هرچقدر دانش زبانی من محدود باشد؛ به همان اندازه، دنیای من نیز محدود خواهد شد شما نمی‌توانید درمورد چیزهایی فکر کنید که برای آن‌ها کلمه‌ای در ذهن شما وجود ندارد

اگر با یک نفر به زبانی سخن بگویید که می‌فهمد، وارد ذهن او می‌شوید. اگر با او به زبان خودش سخن بگویید، وارد قلبش خواهید شد.نلسون ماندلا

مزایای یادگیری زبان ترکی استانبولی در شرایط حاظر

1. زبان ترکی استانبولی وبرقراری ارتباط

فراموش نکنید درمورد سفر به هرجایی مهم ترین چیز دانستن زبان آن مملکت است در کشور خود بطور روزمره برای بیان و ابراز احساسات خود به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می کنید،اما آیا تا به حال در فهماندن احساس خود به فردی که قدرت تکلم و شنوایی ندارد احساس ضعف کرده اید؟آیا تا به حال خود را جای آن فرد قرار داده اید؟ به راستی اگر شما قدرت تکلم و شنوایی نداشتید درون خود با چه احساسی رو به رو می شدید؟زبان ترکی استانبولی زبان رسمی کشور ترکیه می باشد،حال اگر قصد سفر به این کشور را دارید و زبان ترکی استانبولی را نیاموخته اید احساس همان فردی ک قدرت تکلم و شنوایی ندارد را درک نمی کنید؟آیا به راحتی می توانیم ارتباط برقرار کنیم؟خیر ، نمی توانیم و از ارتباط برقرار کرن ترد خواهیم شد و بعد از چند هفته دچار احساس غریبی و افسردگی خواهیم کرد،و مطمعنا در مورو مساعل امنیتی خود و کمک گرفتن دچار مشکل خواهیم شد.

2. کار و پول

استانبول شهری زیبا و پر جمعیت است که کمتر کسی با توجه به حجم توریست و اقتصاد پویا بیکار پیدا می کنید.اما زبان ترکی استانبولی می تواند بسیار موثر باشد.

برای پاسخگویی و درک و فهم بهتر به نیاز مشتریان و برقراری ارتباط با آنان به دانستن زبان ترکی نیاز دارید.مهم ترین نکته در داشتن یک کسب و کار موفق  دانستن زبان ترکی استانبولی است.

3.مهاجرت

چرا ایرانیان به ترکیه مهاجرت می کنند؟

1.مبادلات بین ایران و ترکیه افزایش شدیدی داشته است.

2.طی دو سال اخیر به دلایل اقتصادی و دلایل سیاسی (تحریم ها) اقامت در کشورهایی مثل امارات و گرجستان برای ایرانی ها ناامن شد.

3.حوادثی مثل تجارت مواد مخدر و اتهام های تروریستی مهاجرت به مالزی و شرق آسیا را دشوار کرد.

به گفته یک کارشناس مسائل سیاسی و اقتصادی : امکان تجارت ایرانی ها در کشور ترکیه وجود دارد، امکان تجارت خرده پا و تجارت چمدانی برای ایرانی ها بیشتر است و تجارت خرد در این کشور سرمایه کمتری می خواهد. از طرفی ایران به دلیل مشکلات به وجود آمده ناشی از تحریم ها، در حال حاضر مناسب ترین روابط تجاری و اقتصادی را با ترکیه دارد. شهروندان هم از این موضوع استفاده می کنند. چه شهروندانی که واردات کلان انجام می دهند و چه شهروندانی که در حوزه توریسم و پوشاک فعالیت دارند.

علاوه بر اشتراک فرهنگی و تاریخی که با ترک ها وجود دارد، بخشی از جمعیت غرب کشور ترک زبان هستند و ترکیه برای آنهایی که زبان مادری شان ترکی است، امکان بهتری برای تحصیل فراهم می کند و راحت تر می توانند برای ثبت نام یا دانشگاه اقدام کنند. همچنین برای ایرانی های مهاجر امکان ارتباط با ایران راحت تر است. بصورت زمینی و هوایی با هزینه کمتر نسبت به دیگر کشور ها.به طور کلی، به دلایل مختلف از قبیل اشتراکات فرهنگی - تاریخی، تحصیلات کشور میزبان، تحریم ها، روابط سیاسی - اقتصادی دولت ها و حاشیه هایی نظیر پناهندگی و اقدام برای اقامت گرفتن در کشورهای دیگر، ترکیه تبدیل به مقصد اول مهاجرت ایرانیان شده است. از سوی دیگر موجی از مهاجران ایرانی درخواست پناهندگی به ترکیه داده اند که به کشورهای دیگر بروند. برای رفتن به بسیاری از کشورها باید به سفارتشان در ترکیه مراجعه کنید. تا چند سال پیش که سفارت انگلیس و کانادا در ایران بود، ایرانی ها کمتر به فکر اقامت در این کشور می افتادند.بخش گردشگری ترکیه از یکسو و واردات به ترکیه از سوی دیگر باعث شده اند بازار کار در این کشور بیشتر از گذشته فراهم باشد و همین موضوع عامل مهاجرپذیری بیشتر این کشور شده است.  

و اما یک نکته دیگر ، آیا ترک زبانان آذری هم نیاز به یاد گیری زبان ترکی استانبولی دارند؟

دانستن زبان آذری برای درک زبان ترکی استانبولی کافی نیست،چون در زبان ترکی استانبولی فرق اساسی در بعضی حروف الفبایش دارد ویا درضمیرها،صرف افعال،اسامی میوه و وسایل و... متفاوت اند. بنابراین از میان ترک زبانان هم یادگیری زبان ترکی استانبولی احساس می شود.

جهت ثبت نام در دوره های آنلاین گاما بر روی لینک زیر کلیک کنید

ثبت نام دوره های آنلاین موسسه گاما

برنامه کلاسهای موسسه گاما
ثبت نام درکلاسهای آنلاین
اینستاگرام موسسه گاما

سوالات خودرا با کارشناسان گاما مطرح کنید،در سریعترین زمان پاسخگوی شما خواهیم بود ،جواب به صورت پیامک اطلاع داده خواهد شد

4.36


پرسش و یا دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد