این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دانشگاه سلیمان دمیرل

دانشگاه سلیمان دمیرل

نوع دانشگاه: دولتی

استان: ایسپارتا

سال تأسیس: 1992

 رئیس: پروفسور  دکتر.  ایلکر حسین کاریکچی

دانشگاه سلیمان دمیرل یک دانشگاه دولتی است که در سال 1992 در زیرساخت های قوی مربوط به آموزش عالی در اسپارتا تاسیس  شد. نام اختصاری این دانشگاه «SDU» می باشد و اولین بار فعالیت خود را با تاسیس دانشکده مهندسی و معماری آغاز کرد  دانشگاه سلیمان دمیرل دارای دو پردیس به نام شرق  و غربی می باشد که در چونور در حومه اسپارتا قرار دارد.

‎دانشگاه سلیمان دمیرل دارای 15 دانشکده است که تحصیلات کارشناسی ، 2 کالج ، 1 هنرستان دولتی ، 4 آموزشگاه حرفه ای را ارائه می دهد ، 6 مدرسه تحصیلات تکمیلی و 47 مرکز تحقیقاتی و کاربردی.  بیشتر ساختمان های دانشگاه در محوطه دانشگاه ایسپارتا واقع شده اند.

این دانشگاه ؛  با جو اجتماعی قوی ، ساختار غنی دانشگاه ، فعالیت های فرهنگی و ورزشی ، در میان دانشگاه های جوان شهرت پیدا می کند و چهره دانشگاه مرجع را ترسیم می کند.  بیش از 100 باشگاه دانشجویی ، مراکز ورزشی ، مراکز اطلاعاتی ،کیفیت فضایی و با زمینه های اجتماعی مانند کتابخانه ها ، یکی از بزرگترین دانشگاه های ترکیه است.

خدمات درمانی به دانشجویان که در دانشکده ها و مدارس این دانشگاه ، در مرکز پزشکی-اجتماعی وابسته به اداره شعبه بهداشت مشغول به تحصیل هستند،ارائه می شود.

در محوطه دانشگاه چندین خوابگاه ساخته شده است و رستوران ، کافه تریا، کتابخانه، سالن ورزشی و… سایر امکانات آن می باشند.

خوابگاهه دانشگاه سلیمان دمیرل

دانشجویان این دانشگاه در خوابگاه های وابسته به  یورت _کورد( YURT-KUR) و یا در مراکز شهربرآورد می کند.

مکان هایی برای اطلاع رسانی خوابگاههای جدید به دانشجویان جهت انتخاب محل اقامت خود وجود دارد.

 بورس تحصیلی دانشجویان دانشگاه سلیمان دمیرل

سهمیه هایی توسط اداره کل اعتبارات و خوابگاهها به دانشگاههای سلمان دمیرل اختصاص داده می شود که بدین وسیله در طول سال تحصیلی به دانشجویان این دانشگاه بورس های تحصیلی داده خواهد شد.همچنین دانشجویان می توانند از بورس های تحصیلی و وام هایی که توسط سازمان های دولتی و خصوصی و یا بسیاری از انجمن های،بنیاد ها و شرکت ها رائه می شود بهرمند شود.

مدارک مورد نیاز ثبت نام آزمون یوس 2021 ترکیه

زمان ثبت نام برای آزمون یوس 2021 از طریق سایت هر دانشگاه مدارکی از متقاضی بایستی بارگزاری شود.مدارک موردنیاز هر دانشگاه که هنگام ثبت نام بایستی بارگزاری شود عبارتند از :

  1. اسکن اصل مدرک دیپلم + اسکن ریزنمرات
  2.  اسکن اصل مدرک پیش دانشگاهی + اسکن ریز نمرات
  3.  اسکن اصل پاسپورت
  4.  یک قطعه عکس 3*4

البته ممکن است تمامی این مدارک در ابتدا مطالبه نگردد اما بهتر است که تمامی این مدارک را هنگام ثبت نام  آماده داشته باشید تا در روند ثبت نام دچار مشکل نشوید. علاوه بر این برای ثبت نام قطعی در صورت اخذ پذیرش این مدارک نیز مورد نیاز خواهند بود.  

 

برنامه کلاسهای موسسه گاما
ثبت نام درکلاسهای آنلاین
اینستاگرام موسسه گاما

سوالات خودرا با کارشناسان گاما مطرح کنید،در سریعترین زمان پاسخگوی شما خواهیم بود ،جواب به صورت پیامک اطلاع داده خواهد شد

0


پرسش و یا دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد