این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ثبت نام دانشگاه کارادنیز تکنیک

دانشگاه کارادنیز تکنیک

 

معرفی دانشگاه فنی کارادنیز

 نوع دانشگاه: دولتی

  استان: ترابزون

  تاسیس: 1955

دانشگاه فنی کارادنیز ( KTÜ ) با پذیرش پیشنهاد معاون ترابزون مصطفی رشیت تاراکچی اوغلو و 28نفرازدوستان وی در مجلس شورای ملی بزرگ ترکیه با قانون شماره 6594 از 20 مه 1955 تأسیس شد.  افتتاح دانشگاه در ترابزون در 20 مه 1955 توسط نخست وزیر عدنان مندرس انجام شد.  دانشگاه فنی کارادنیز ، چهارمین دانشگاه قدیمی جمهوری ترکیه است.  این اولین دانشگاهی است که در خارج از استانبول و آنکارا تاسیس شده است.  همچنین دومین دانشگاه فنی تاسیس شده است.  تقریباً هشت سال پس از تأسیس ، در 19 سپتامبر 1963 ، ریاست و کارمندان دانشکده علوم پایه ، دانشکده های ساختمانی ، معماری ، مکانیک - برق و جنگلداری تأسیس شدند. 12 دانشکده ، 1 دانشکده ، 8 هنرستان و 6 انستیتو در دانشگاه تأسیس شد.2250 هیات علمی شخصیت و دانشجویان از سراسر کشور با نزدیک به 40 هزار نفر از کشورهای مختلف از دانشگاههای برجسته ترکیه هستند. 

امکانات خوابگاهی دانشگاه فنی کارادنیز

  خوابگاه دانشجویی کورو

‎ خوابگاه دانشجویی KTÜ که در پردیس مرکزی کانونی واقع شده است به دانشجویان خدمات ارائه می دهد، خوابگاه دارای 31 اتاق با ظرفیت کل 86 نفر است.

  خوابگاه های موسسه اعتباری و خوابگاه ها

 دانشگاه کارادنیز تکنیک دو مجتمع خوابگاهی مجزا دارد که توسط موسسه اعتباری و خوابگاه ها در پردیس مرکزی کانونی دانشگاها داره می شوند.خوابگاه دانشجویی مشرق دریای سیاه شامل هشت (8) بلوک است و محل اقامت دانشجویان دختر را در اتاق های 3-1 نفره ارائه می دهد. مجتمع خوابگاهی دیگر شامل چهار (4) بلوک مجزا است و محل اقامت دانشجویان پسراست. به غیر از اینها ، خوابگاههایی برای دانشجویان دختر و پسر در مرکز شهر ترابزون ،آکچابات، یومرا،سورمن و ماچکا وجود دارد .

ثبت نام یوس 2021 دانشگاه کارادنیز تکنیک

شروع ثبت نام : 11 بهمن 1399

تاریخ پایان ثبت نام : 21 خرداد1400

 تاریخ برگزاری آزمون : 12 تیر 1400

ساعت آزمون : 14:00 به وقت ترکیه

هزینه آزمون : 300 لیر 

مدارک مورد نیاز ثبت نام آزمون یوس 2021 ترکیه

زمان ثبت نام برای آزمون یوس 2021 از طریق سایت هر دانشگاه مدارکی از متقاضی بایستی بارگزاری شود.مدارک موردنیاز هر دانشگاه که هنگام ثبت نام بایستی بارگزاری شود عبارتند از :

  1. اسکن اصل مدرک دیپلم + اسکن ریزنمرات
  2.  اسکن اصل مدرک پیش دانشگاهی + اسکن ریز نمرات
  3.  اسکن اصل پاسپورت
  4.  یک قطعه عکس 3*4

البته ممکن است تمامی این مدارک در ابتدا مطالبه نگردد اما بهتر است که تمامی این مدارک را هنگام ثبت نام  آماده داشته باشید تا در روند ثبت نام دچار مشکل نشوید. علاوه بر این برای ثبت نام قطعی در صورت اخذ پذیرش این مدارک نیز مورد نیاز خواهند بود.  

 

برنامه کلاسهای موسسه گاما
ثبت نام درکلاسهای آنلاین
اینستاگرام موسسه گاما

سوالات خودرا با کارشناسان گاما مطرح کنید،در سریعترین زمان پاسخگوی شما خواهیم بود ،جواب به صورت پیامک اطلاع داده خواهد شد

4


پرسش و یا دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد