این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بهترین کلاس زبان ایتالیایی در تهران

محدودیت های زبان ایتالیایی در تهران: معضل بزرگ!

آموزش زبان ایتالیایی در تهران و جنوب کشور همواره با محدودیت های زیادی همراه بوده است.


محدودیت هایی چون:

  • نبود مدرسان قدرتمند
  • نبود دوره های مشخص و قابل اعتماد
  • نبود مجموعه های آموزشی که بتوانند به همه نیاز های متقاضیان پاسخ دهند 

مشکل مدرسه زبان ایتالیایی تهران : بسیار طولانی!

وجود مدرسه زبان ابتالیایی تهران متاسفانه دوره های برگزار شده بدلیل طولانی بودن و نداشتن دید صحیح از شرایط متقاضیان این زبان باعث رخوت زدگی علاقه مندان گردیده است.

متاسفانه به دلیل طولانی بودن دوره های برگزار شده در مدرسه ایتالیایی نیاز به ارائه دوره ای فشرده تر و کوتاه تر همیشه احساس میشد.

علاقه مندانی که متقاضی تحصیل در دانشگاههای معتبر و قدرتمند ایتالیا بوده و بدلیل نداشتن زمان کافی جهت فراگیری این زبان مجبور به کنار گذاشتن انها میشوند، اینبار گاما در اقدامی فراگیر در سطح جنوب کشور کلاس های زبان ایتالیایی خود را طراحی و ارائه خواهد داد. 

دوره A1 زبان ایتالیایی

این دوره طبق متد کتاب های اسپرسو طراحی شده است

تعداد کل جلسات : 30 جلسه 1.5 ساعته

در هفته : 3 جلسه

طول دوره : 2 ماه ونیم کاری

 

هزینه کلاس زبان ایتالیایی در تهران

هزینه کلاس زبان ایتالیایی تهران برای سال 1400 مبلغ 2 میلیون و 890 هزار تومان تعیین شده است. 

کتاب زبان ایتالیایی اسپرسو : سطح A1

کتاب آموزشی زبان ایتالیایی Nuovo Espresso 1 – A1 از به روزترین و پرمحتواترین کتاب هایی که برای یادگیری زبان ایتالیایی به کار می رود. این کتاب شامل آموزش ۱۰ فصل است که در هر فصل مانند سایر کتاب های آموزشی دارای لغات، گرامر، تلفظ اصلی کلمات است که در ادامه به طور خلاصه به موضوعات فصل های این کتاب اشاره می نماییم:

مباحثی پیرامون primi contatti: اولین مخاطبین
مباحثی پیرامون lo e gli altri: من و دیگران
مباحثی پیرامون buon appetito: نوش جان
مباحثی پیرامون tempo libero: وقت آزاد
مباحثی پیرامون in albergo: در هتل
مباحثی پیرامون in giro per l’Italia: در اطراف ایتالیا
مباحثی پیرامون andiami in vacanza:رفتن به تعطیلات
مباحثی پیرامون sapori d’Italia: طعم دهنده های ایتالیا
مباحثی پیرامون vita quotidiana:زندگی روزمره
مباحثی پیرامون la famiglia: خانواده

آزمون استرنی زبان ایتالیایی : مورد تایید سفارت

تمامی متقاضیان ادامه تحصیل در ایتالیا به زبان ایتالیایی برای اولین قدم جهت پذیرش شدن و دریافت بورسیه استانی ایتالیا(جهان سوم) می بایست در دوره های زبان ایتالیایی شرکت نمایند و پس از گذراندن کلاس زبان ایتالیایی،جهت شرکت در ازمون زبان ایتالیایی به سفارت ایتالیا مراجعه میکنند . به زبان اموزان در صورتی قبولی در ازمون، مدرک زبان ایتالیایی استرنی(ESTRENI) اعطا می گردد.

از ان جایی که رشته هایی مانند:دندان پزشکی، فیزیوتراپی، تربیت بدنی، تقریبا تمامی رشته های هنری و مو سیقی در دانشگاهها،اکادمی ها و کنسرواتورها تنها به زبان ایتالیایی ارایه می گردد،یادگیری زبان ایتالیایی برای این دسته از متقاضیان ادامه تحصیل در ایتالیا الزامی می باشد.

بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی تهران

مجموعه آموزشی گاما برای اولین بار اقدام به طراحی و ارایه دوره های تخصصی زبان ایتالیایی در جنوب کشور نموده است.

طراحی این دوره ها به گونه ایست که تمام نیازها متقاضیان را در بر گرفته و رضایت همه علاقه مندان را جلب نماید.

1- دوره فشرده آمادگی آزمون سفارت (استرنی) تا سطج B1 در 8 ماه

2-دوره مکالمه زبان ایتالیایی در 3 ماه 

ثبت نام آزمون چیلز

چیلز

آزمون چیلز (Esame CILS) یکی از معتبرترین آزمون‌های بین‌المللی سنجش مهارت در زبان ایتالیایی است. این آزمون از سال 2015 به عنوان آزمون رسمی سطح ‌‌B1 و B2 معرفی شد و جای آزمون استرنی سطح B1 و B2 که قبلاً تنها ملاک سنجش مهارت زبانی متقاضیان مهاجرت به ایتالیا بود را گرفت.

البته آزمون چیلز تنها آزمون مورد تأیید سفارت ایتالیا نبوده و متقاضیان می‌توانند در دیگر آزمون‌های معتبر سنجش مهارت زبان ایتالیایی که در ایران یا خارج از کشور برگزار می‌شود ثبت‌نام و شرکت نمایند که نهایتا مدرک آن‌ها نیز اعتبار بین‌المللی داشته و برای امور مهاجرتی مورد تأیید سفارت ایتالیا می‌باشد

مرجع برگزاری آزمون چیلز یا استرنی ایتالیا

آزمون چیلز توسط مرکز آزمون CILS دانشگاه خارجی‌های سیه ‌نا (Università per Stranieri di Siena) ایتالیا در سطوح مختلف A1 تا C2 طبق چارچوب استاندارد سطح‌بندی زبان‌های خارجی اتحادیه اروپا طراحی و در نقاط مختلف دنیا برگزار می‌شود. سوالات هر آزمون به صورت بسته‌بندی شده به مراکز آزمون در سراسر دنیا ارسال می‌گردد و پس از برگزاری آزمون، پاسخنامه‌ها و فایل‌های صوتی مجددا به این دانشگاه برمی‌گردد تا تصحیح شده و نتایج اعلام شود.

 سطوح مختلف آزمون چیلز

آزمون چیلز سطح A1 و A2 در حد مبتدی می‌باشند ، سطح ‌بندی اصلی این آزمون به چهار سطح زیر تقسیم می‌شود:

۱) CILS UNO اولین سطح و معادل B1 می‌باشد، شامل یک آزمون ۳ ساعته است هدف این سطح ارزیابی سطح زبان آموز در کاربرد زبان ایتالیایی است.   

۲) CILS DUE دومین سطح و معادل B2 می‌باشد، شامل یک آزمون ۴ ساعته است. این مدرک معمولا برای اخذ پذیرش تحصیلی به زبان ایتالیایی لازم است.

۳) CILS TRE سومین سطح از آزمون چیلز که دارای دشواری سطح بالاست، معادل C1 بوده و توانایی مکالمه ایتالیایی پیشرفته‌ای را طلب می‌کند. آزمون این سطح ۵ ساعت طول می‌کشد. 

۴) CILS QUATTRO چهارمین سطح که بالاترین سطح از آموزش زبان ایتالیایی است، معادل C2 بوده و حدود ۵/۵ ساعت طول می‌کشد. افرادی که موفق به دریافت مدرک این سطح می‌شوند تفاوتی از لحاظ مهارت زبان ایتالیایی با یک فرد Native ایتالیایی زبان نخواهند داشت. 

CEFR-Levels

تاریخ آزمون چیلز (استرنی ایتالیا)

آزمون چیلز سطح B2 سطحی که برای مهاجرت تحصیلی به زبان ایتالیایی لازم است.

هر سال سه مرتبه در ماه‌های آوریل (فروردین-اردیبهشت)، ژوئن (آذر-دی) و دسامبر (خرداد-تیر) در مراکز رسمی امتحان چیلز در دنیا برگزار می‌شود.

آزمون سطوح پایین‌تر ولی با تناوب بیشتری در طول سال برگزار می‌شود.

برگزاری آزمون استرنی ایتالیا در ایران

در ایران زمان برگزاری آزمون چیلز تفاوت‌هایی دارد. در سال‌های اخیر معمولا تنها یک آزمون اواخر آذرماه برگزار می‌شود و یک آزمون جبرانی هم برای افرادی که موفق به قبولی کامل در آزمون آذرماه نشده‌اند در اسفندماه برگزار می‌شود. در شهریورماه  هم برای اولین بار در چنین زمانی از سال یک آزمون چیلز سطح B2 برگزار شد که امکان ثبت ‌نام در آن برای همه متقاضیان فراهم بود.

طبق آخرین  اطلاعات و بخشنامه های صادره از طرف دانشگاه ایتالیا جدیدترین برنامه‌ی سالانه آزمون‌های چیلز در ایران شامل سالیانه سه مرتبه آزمون در ماه‌های آذر، خرداد و شهریور برای عموم متقاضیان و یک آزمون جبرانی در اسفندماه است.

اگر خردادماه نمره کامل دریافت نکنیم؟

اگر زبان آموز آزمون خرداد رو شرکت کند  و نمره کامل را دریافت نکند در صورتی که توی یکی از ۵ مهارت نمره قبولی که ۱۱ با بالا هست رو بگیرد  می تواند تا ۳ مرتبه در آزمون شرکت کند یعنی آذر ، اسفند و شهریور   

اگر آذر را شرکت کند  و نمره قبولی در یکی از مهارتها رو کسب ‌کند میتوا ند در آزمونهای اسفند و خرداد و شهریور شرکت کند. هزینه آزمون برا این زبان آموزان نصف می شود.

اگر کسی با ۳ مرتبه شرکت کردن نتوانست نمره بگیرد باطل می شود.

هزینه آزمون چیلز

آخرین هزینه آزمون ۴ میلیون هست که با یورو محاسبه می شود.

چه کسانی می‌توانند در آزمون CILS شرکت کنند؟

همه‌ی کسانی که به نحوی با زبان ایتالیایی سر و کار دارند، اعم از زبان‌آموزان زبان ایتالیایی، افراد مشغول به کار و تحصیل به زبان ایتالیایی، افرادی که قصد دریافت مجوز اقامت طولانی‌مدت در ایتالیا را دارند و یا هر فردی که به هردلیلی می خواهد مهارت زبان ایتالیایی خود را بسنجند و یک مدرک معتبر بین‌المللی دریافت کند می‌توانند در آزمون CILS شرکت کنند.

ثبت‌نام و شرکت در آزمون CILS مختص به زبان‌آموزان یک مرکز آموزشی خاص نبوده و هر داوطلبی با هر شیوه‌ای که زبان ایتالیایی را یاد گرفته می‌تواند با پرداخت مبلغ تعیین‌شده در این آزمون ثبت‌نام و شرکت کند.

آیا آزمون CILS محدودیت سنی دارد

جوانان و بزرگسالان می‌توانند در هر کدام از آزمون‌های CILS سطوح A1 تا C2 که بخواهند ثبت‌نام و شرکت کنند.

برای کودکانی که در سال‌های ابتدایی مدرسه هستند، آزمون‌های اصلی چیلز مناسب نیستند. فرم‌های مخصوصی از آزمون‌های CILS به اسم CILS Adolescenti در سطوح A1 تا B1 برای گروه های سنی کودکان و نوجوانان پیش‌بینی شده است.

CILS-EXAM

مهارت‌های مورد سنجش در امتحان چیلز

آزمون چیلز به طور کلی دارای پنج بخش است که در هر کدام از بخش‌ها، یکی از مهارت‌های زبان ایتالیایی متقاضیان سنجیده می‌شود. در جدول زیر به ترتیب این مهارت‌ها آورده شده است. 

۱        Ascolto        مهارت شنیدار

۲        Comprensione della lettura       مهارت خواندن و درک مطلب

۳        Analisi delle strutture di comunicazione       مهارت دستور (گرامر)

۴        Produzione scritta مهارت نوشتار

۵        Produzione orale   مهارت مکالمه

هر کدام از این پنج بخش برای سطوح مختلف با روش مخصوصی امتیازبندی و طراحی می‌شوند. 

بارم‌بندی آزمون چیلزچگونه است ؟

امتحان چیلز سطوح A1 و A2 از پنج مهارت ۱۲ نمره‌ای تشکیل شده است و مجموعاً ۶۰ نمره دارد. امتحان سطوح B1 و B2 و بالاتر نیز از پنج مهارت ۲۰ نمره‌ای تشکیل شده است و مجموعاً ۱۰۰ نمره دارد. 

حداقل نمره‌ی قبولی هر مهارت آزمون چیلز، ۵۵ درصد نمره‌ی کامل است؛ یعنی در آزمون سطوح A1 و A2 باید حداقل ۶٫۶ نمره و در آزمون سطوح B1 وبالاتر باید حداقل ۱۱ نمره برای قبولی در هر مهارت کسب کرد.

دریافت مدرک CILS

برای دریافت مدرک CILS، دستیابی به حداقل نمره در هر یک از پنج مهارت امتحان ضروری است. داوطلبانی که در تمام مهارت‌ها نمره‌ی کافی را کسب نکنند، مدرک چیلز نخواهند گرفت؛ ولی به ایشان یک گواهی اعطا می‌شود که مهارت‌های قبول شده و رد شده را نشان می‌دهد و برای شرکت در آزمون مجدد مهارت‌های رد شده به کار می‌آید.

cils

چه کسانی مجاز به شرکت در آزمون مجدد هستند ؟

داوطلبانی که در تمام مهارت‌های آزمون موفق به کسب حداقل نمره‌ی قبولی نشوند، یک گواهی دریافت می‌کنند که مجوز شرکت در آزمون مجدد است. داوطلب می‌تواند ظرف مدت ۱۸ ماه از زمان آزمون اصلی، در آزمون جبرانی مهارت‌های رد شده شرکت کند و با کسب نمره‌ی کافی در این مهارت‌ها، موفق به دریافت مدرک CILS خواهد شد. بنابراین افرادی که نتوانند در نوبت های آذر یا خرداد نمره قبولی در بعضی از مهارت های آزمون کسب نمایند، می توانند در آزمون های جبرانی اسفند ماه و شهریورماه شرکت کنند.

در آزمون مجدد فقط مهارت‌هایی را که داوطلب موفق به قبولی نشده باید دوباره امتحان بدهد و نیازی به امتحان مجدد برای مهارت‌های قبول شده نیست.

نحوه تصحیح و ارزیابی آزمون چیلز

ارزیابی کلیه‌ی آزمون‌ها تحت کنترل مستقیم مرکز CILS است. حتی بخش‌های شفاهی آزمون‌ها هم به صورت صوتی ضبط شده و برای نمره‌دهی به مرکز مادر CILS ارسال می‌شود. این روند، ضمانت بی‌طرفی ارزیابی برای داوطلبان است. به این ترتیب، همه در معرض یک ارزیابی همگن و معتبر قرار می‌گیرند.

 نحوه‌ی ارزیابی آزمون نیز توسط ارزیاب‌های متخصص مدیریت می‌شود. از آنجایی که ممکن نیست ارزیابی پاسخ‌های بخش شفاهی همیشه به یک نمره‌ی یکسان بیانجامد، ارزیاب‌های چیلز به طور مداوم با یکدیگر در ارتباط هستند و روش‌های و چارچوب‌های ارزشیابی را با یکدیگر به بحث می‌گذارند.

اعلام نتایج آزمون چیلز

نتایج امتحانات CILS معمولا ظرف مدت ۳ ماه از تاریخ امتحان به مراکز و داوطلبان اعلام می‌شود.

منابع آزمون چیلز

برای موفقیت در امتحان چیلز و گرفتن ویزای ایتالیا شما باید در زبان ایتالیایی مهارت کافی کسب کنید. به همین جهت هر کتاب و متد آموزشی که بتواند مهارت زبان ایتالیایی شما را تا سطح B1/B2 تقویت کند به نوعی «منبع» امتحان چیلز محسوب می‌شود. در حال حاضر اصلی‌ترین منابع آزمون چیلز در حقیقت همان مجموعه کتاب‌های جدید نوو پروجتو(Nuovo progetto italiano) است که در صورت تسلط کامل به مباحث دو جلد ابتدایی این مجموعه کتاب می‌توانید در آزمون B1 نمره بسیار خوبی کسب نمایید. شایان ذکر می‌باشد که دانستن و بلد بودن سایر کتاب های ایتالیایی نظیر Qui italia -Magari-Chiaro - Grammatica in contesto  در مهارت آموزی و کسب نمرات بهتر قطعا تاثیر به سزایی دارند.

آزمون زبان ایتالیایی چلی (CELI) 

آزمون چلی  (CELI) توسط دانشگاه پروجا طراحی و برگزار می شود مدرک گواهی این زبان برای بزرگسالان تحصیل کرده مورد تایید وزرات امور خارجه و وزارت آموز عالی است و مهارت های زبان ایتالیایی را تایید می کنند و در زمینه کار و تحصیل در ایتالیا  قابل استفاده هستند.

این آزمون به دوره‌های چلی مهاجران(برای مهاجرت) و چلی نوجوانان تقسیم شده است.

برای یادگیری باکیفیت زبان ایتالیایی می‌توانید در دوره‌های حضوری آموزش زبان ایتالیایی یا دوره‌های آموزش آنلاین زبان ایتالیایی موسسه گاما شرکت کنید. 

بهترین استاد زبان ایتالیایی تهران

تمام مدرسین دپارتمان ایتالیایی موسسه گاما از امتحان گیرندگان رسمی سفارت بوده و هرکدام  دارای سالها سابقه تدریس این زبان در دانشگاه های معتبر می باشند.

استاد روبرتو

بزرگترین و شناخته شده ترین مدرسان ایتالیایی در کشور پس از رایزنی های فراوان موسسه گاما تدریس خود در شهر تهران را آغاز نموده اند.

امتحان گیرنده رسمی آزمون سفارت (استرنی)

 

نمونه کارنامه های قبولی آیلتس
برنامه کلاسهای موسسه گاما
ثبت نام درکلاسهای آنلاین
اینستاگرام موسسه گاما

سوالات خودرا با کارشناسان گاما مطرح کنید،در سریعترین زمان پاسخگوی شما خواهیم بود ،جواب به صورت پیامک اطلاع داده خواهد شد

4.04


پرسش و یا دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد